Pomůcky pro bezproblémový pohyb imobilních osob se staly od roku 2018 nedílnou součástí výrobního programu společnost AZP. Pohyb starších, invalidních či jinak imobilních osob ulehčuje řada podpěrných madel, sklopných úchytů, sprchových sedátek, sedátek a stoliček do vany či nastavitelných sklopných zrcadel.

Vybíráme 3 typy z naší nabídky:

 

Madla pro invalidy rovná

Nejpoužívanějším druhem invalidních madel (invalidních držadel), jsou krátká rovná madla pro využití v koupelnách, toaletách nebo na krátkých schodech. Délku madel lze zvolit od 300 mm do 1200 mm po 100 mm krocích.

Zobrazit rovná krátká madla →

 

Pevná podpěrná madla

Podpěrná madla ve tvaru písmene U jsou nezbytnou pomůckou používanou na podporu pohybu u umyvadel a toalet. Standardní délky madel jsou 600 mm a 900 mm. Madla U se vyrábí ve variantě s držákem toaletního papíru nebo bez něj s třemi variantami povrchových úprav.

Zobrazit pevná podpěrná madla →

 

Sklopná podpěrná madla

Sklopná podpěrná madla ve tvaru písmene U nebo písmene h jsou nezbytnou pomůckou používanou na podporu pohybu u umyvadel a toalet. Po sklopení madla lze zvětšit prostor kolem toalety. Sklopná madla se vyrábí ve variantě s držákem toaletního papíru nebo bez něj s třemi variantami povrchových úprav.

Zobrazit sklopná podpěrná madla →

 

Sprchová a vanová sedátka

Mimo madel je nezbytným vybavením do sprchy i sprchové sedátko. Stejné paralela je i mezi vanou a vanovým sedátkem. Bezpečným posazením hendikepované osoby při sprchování se výrazně zvýší bezpečnost a současně i pohodlí sprchující se osoby. Dle velikosti a možností sprchy lze vybírat ze závěsných i samostatně stojících sedátek a stoliček. Vanové sedátko je uzpůsobeno standardizovaným rozměrům van.

Sprchové sedátko závěsné sklopné

Sedátka vyrábíme ve variantách:

  • Sprchové sedátko závěsné
  • Sprchové sedátko sklopné
  • Sprchové sedátko sklopné s opěrnou nohou
  • Stolička do sprchy
  • Sedátko do vany

Zobrazit sedátka →

 

Zrcadla pro invalidy

Pro sedícího člověka je téměř nutností mít nad umyvadlem výklopné zrcadlo, které si sám upraví do takového úhlu, aby se v něm viděl dle své potřeby. Z tohoto důvodu nabízíme i výklopná zrcadla, která splňují i tento požadavek. V nabídce je i jeden druh klasického zrcadla, pro ty zákazníky, pro které je výklopné zrcadlo nadbytečností.

Zrcadla

Sklopná zrcadla pro invalidy →

 

Celá nabídka

Další typy madel:

Více informací a kompletní nabídku invalidním programu společnosti AZP najdete na našich webových stránkách.

Zobrazit kompletní nabídku madel →