BSAS 03 bezpečnostní nerezová nástěnná sprcha

BSAS 03 je bezpečnostní nástěnná sprcha pro jednu předmíchanou vodu. Sprcha je vyrobena z nerezového plechu tl. 2 mm a osazena antivandalovým úsporným sprchovým ramínkem s průtokem 9 litrů / min. Voda se spouští stiskem antivandalového nerezového tlačítka. Délka tečení vody po stisku tlačítka je nastavitelná provozovatelem. Na elektronice lze nastavit nucenou prodlevu, tedy dobu, kdy tlačítko nereaguje – aby nedocházelo k záměrnému plýtvání vodou. Tlačítko reaguje na sestupnou hranu, tedy ne při zmáčknutí, ale až při puštění tlačítka – zabraňuje násilnému zaaretování tlačítka a tím i stálému průtoku vody. Sprcha je díky své vysoké odolnosti určená do náročných prostředí, jako jsou věznice, vazební cely, policejní zádržné stanice, dálniční odpočívadla a pod.)

Elektronika tedy může v principu fungovat ve dvou režimech:

1) Tlačítko funguje systémem START/STOP – zapnu/vypnu vodu. Pokud by nedošlo k vypnutí vody uživatelem, po správcem nastavitelné době (např. 20 sekund) elektronika sama dá pokyn k zastavení vody. Pro další spuštění vody si musí uživatel znovu zmáčknout. Tímto dojde k výrazné úspoře vody, neboť uživatel omezí délku sprchování.

2) Tlačítko funguje systémem START/STOP. Po správcem nastavitelné době (např. 3 minuty – tzv. tříminutová specha) dojde k nucené přestávce, kdy není možné vodu spustit. Během této doby je uživatel přinucen sprchu opustit nebo počkat. Tímto se zamezí zbytečnému sprchování – plýtvání vodou.

Sprchy jsou vyrobeny z nerezu AISI 304. Pro ošetření výrobků z nerezu doporučujeme používat přípravek Würth – konzervace (obj. č. 0893 121 K), čištění (obj. č. 893 121 1).

Kompletní dodávka

 • nerezový plášť s úsporným sprchovým ramínkem SP2
 • elektronika včetně elmag.ventilu
 • antivandalové tlačítko se snímačem
 • připojovací hadice a montážní materiál
Kód výrobku Název výrobku Cena bez DPH Cena s DPH
BSAS 03.1 13 990  16 928 
napájecí napětí 12 V, 50 Hz
příkon max. 6 VA
tlak vody 0,1–1 MPa
nastavitelná doba 1 s – 250 s po 1 s
napájecí zdroj ZAC 1/20 (max. 3x BSAS 03)
ZAC 1/50 (max. 8x BSAS 03)
ZAC 1/36L (max. 6x BSAS 03)
 • Připraven přívod předmíchané vody G 1/2".
 • Připraven napájecí kabel pro přívod napětí (12 V, ze zdroje ZAC).

  • A
   přívod vody G 1/2“ vnitřní

n

 • C
  přívod elektřiny CYKY 2 × 1,5

Manual

Katalogový list

Montážní návody